Mit Tegyünk A Földikutya Ellen — Mit Tegyek A Földikutya Ellen

megint-dühbe-jövünk-teljes-film
  1. Mit tegyek a földikutya ellen film
  2. Mit tegyek a földikutya ellen youtube
  3. Mit tegyek a földikutya ellen videos

Minden kertész szereti a kertjét rendben tartani, megőrizni annak épségét és szépségét, van azonban egy kis állat, amely a kertek 99 százalékban időről időre felbukkan. Bizony, ez a vakond! A vakond elleni küzdelem nem egyszerű, és bár sok módszer létezik, ezek nem ugyan olyan hatásfokkal válnak be minden kertben. Nem marad más, mint a kísérletezés. Összegyűjtöttünk hét tippet, hogyan vehetjük fel leghatékonyabban a harcot a vakonddal szemben. A vakond általában fél méterrel a földfelszín alatti járatokban él és alszik téli álmot is, és általában tavasszal jelenik meg a kertekben. Nehéz eldönteni róla, hogy a hasznos vagy a kártékony állatok közé tartozik-e. Ugyanis ásásaival komoly károkat okozhat a kertekben, de elpusztítja a talajban élő és károsító cserebogár pajorokat, csigákat, lótücsköket, drótférgeket és százlábúakat is. Emellett megfogja és elfogyasztja a járatába került házi egeret és mezei pockot is. Ugyanakkor kedvelt csemegéje a földigiliszta, az egyik leghasznosabb talajlakó, amely lazítja, forgatja a termőföldet.

Mit tegyek a földikutya ellen film

8/15 anonim válasza: Ahol vannak, ott élhetnek az ember közelében is. Pl. Ásotthalom és Kelebia térségében is élnek, ahol kiterjedt tanyavilág van, úgyhogy én eltudom képzelni, hogy egy-egy tanya vagy faluszéli ház kertjébe betéved. Azt sem tartom kizártnak, hogy néha nálam is van, mert elvétve hatalmas "vakondtúrások" jelennek meg a cirka 5 ezer négyzetméteres udvaromban. 60-70 cm átmérő, 30 cm magas túrás nem a vakondra jellemző. "Kik túrnak a kertünkben" [link] 2017. 22:03 Hasznos számodra ez a válasz? 9/15 Platypus válasza: És őszintén el tudod képzelni, hogy egy egymillió! Ft eszmei értékű ritkaság tömegével puszítson valaki kertjében? Ha bizonyítható, akkor megyek pénzt adományozni a legközelebbi nemzeti parknak, hogy vásárolják fel a kérdező kertjét és vegyék védelem alá. De amúgy erre semmi reális esélyt nem látok. Az országban maximum pár tucat tanya lehet, ahol bármiféle esély is van a betévedésére, és tömeges kártételre még ott sem. Ellenben a fél országban földikutyázzák a vakondot.

A vakond legfőbb ellensége a gólya, amely hosszú csőrét belefúrja a vakondtúrásba és élve nyeli le a kis állatot, de a macska és a kutya sem igazán tűri meg a kertben a betolakodót. A legtöbb vakond elleni módszer az állatok különleges szaglását és hallását veszi alapul. Érdemes kísérletezni a különböző módszerekkel, ugyanis nem egyformán hatnak rájuk a különböző riasztó módszerek. 1. A sárfű a kutyatej félék közé tartozó növény és a gyökerein keresztül riasztó hatású anyagot választ ki. Érdemes ezért elszórtan ültetni belőle a kertbe, ugyanis távol tarthatjuk vele a vakondokat. Ezenkívül megpróbálkozhatunk a fokhagyma ültetétésével is, illetve ha ezt nem is szeretnénk, a gerezdek is hasznosak lehetnek a járatokba dobálva, mert ezzel is elűzhetjük a kis állatokat. 2. Az egyik legrégebb óta használt praktika a gázolajba vagy petróleumba mártott rongy vakondjáratba helyezése. A kellemetlen, büdös szag ugyanis menekülésre készteti a nem kívánatos állatot. 3. A gázolajos vagy petróleumos rongy modernebb változata a kereskedelmi forgalomban is kapható füstpatron, amely mérgező gázt áraszt magából, így elpusztítja az állatot.

5. Ne öntözz túl sokat! Csak annyit öntözd a kertedet, amennyire szükséges! A nedves talaj több gilisztát és lárvát fog a portádra vonzani, és mivel a vakondok főként ezekkel táplálkoznak, azonnal megjelennek a bőséges svédasztal szimatára. 6. Zajok Ha zajt teremtesz az udvarodban, akkor az is hatékonyan elriasztja a vakondokat. Jó megoldás lehet egy szélcsengő felszerelése, vagy a rádió bekapcsolása, miközben kertészkedsz. Ezek a hangok annyira felbosszantják a vakondokat, hogy elhagyják a kertedet. Csak arra ügyelj, hogy a szomszédjaidat ne zavard a zenéddel. 7. Vakondriasztó hatású növények Ez az egyik legtermészetesebb módja annak, hogy megszabadulj a vakondoktól. Az a lényeg, hogy olyan növényeket ültessünk az udvarba, amelyeket a vakondok nem szeretnek, például a kutyatejfélék családjába tartozó ricinust, nárciszt vagy tűzliliomot. Ezekkel a kerted csodálatosan szép és vakondtúrásmentes lesz. 8. Sörösüveg Ugyan, kinek ne lenne otthon néhány üres sörösüvege, amit azért gyűjtöget, hogy majd egyszer elviszi a szelektív hulladékgyűjtőbe?

  1. Szinetár dóra túl a szivárványon
  2. Mit tegyek a földikutya ellen 2
  3. Közös felügyelet - Adózóna.hu
  4. Mit tegyünk a földikutya ellen degeneres
  5. Mit tegyek a földikutya ellen 2017
  6. Star wars a birodalom visszavág
  7. Mit tegyünk a földikutya ellen mark

Mit tegyek a földikutya ellen youtube

22:37 Hasznos számodra ez a válasz? 10/15 anonim válasza: Szerintem a gyümölcstermesztésről állj át földikutya simogatóra, kiváló családi program és a maradék gyümölcsödet is eladhatod... 23:25 Hasznos számodra ez a válasz? Kapcsolódó kérdések:

Ebből következik, hogy hiába füstölöd ki a vakondot, a problémád marad, legyen az mondjuk a gyökereket rágó pajor vagy valamilyen fertőző növénybetegség. Ha már mezőgazdaságból élsz, akkor mondjuk művelődj ki a kártevőkből, mert a bűnbakkeresés nem védi meg a barackfáidat. 2017. 20:05 Hasznos számodra ez a válasz? 6/15 anonim válasza: Platypus! Miből gondolod, hogy vakondok? A földikutya éppen olyan túrásokat csinál, mint a vakondok, csak 2-szer nagyobbakat, az életmódjuk is hasonló, de gyökerekkel táplálkoznak. Csak tudja a kérdező, hogy mik élnek ott. 20:31 Hasznos számodra ez a válasz? 7/15 Platypus válasza: Mert a földikutya hazánk egyik legritkább és leginkább veszélyeztetett állata. Egy lépésre van csak a kihalástól. Alig néhány helyen él, és ezek mind védett területek. Ha valakinek a kertjében lenne, az maga lenne a csoda, és azonnal rárepülne az állami természetvédelem. Továbbá kismillióan hívják a vakondot földikutyának. Szerinted melyik a nagyobb valószínűségű eset? 2017. 21:12 Hasznos számodra ez a válasz?

A szalagot növényeink köré tekerjük. Amikor a csúszómászó megpróbál ezen átkelni, egy kis elektromos töltés lép fel, ami kedvét szegi. Léteznek csigacsapdák, ezen belül kifejezetten meztelen csigák elleni védelemre szolgálók: a védendő terület mellett a csapdát a földbe kell süllyeszteni, speciális méregmentes csiga csalétekkel megtölteni, így a csigák a csapdát választják kedvenc virágaink helyett. A madarak szinte minden kertben okozhatnak problémát. Távoltartásukra az erkélyeken madárriasztó forgó rudakat – dekoratív színes, műanyagból készült rudak – vagy madárriasztó szalagot – fényesen csillogó szalag – érdemes kihelyezni, míg gyümölcsfáinkra repülő sólymot akaszthatunk. A sólyom műanyagból készült, ahogy a szél mozgatja, élethű ragadozóként riasztja el a kártevőket. A gyümölcsös köré kifeszített madárháló szintén megakadályozza a madarak berepülését, ám talán a legolcsóbb és legviccesebb megoldás a házilag készített madárijesztő. Kertünkbe tévedhet kóbor kutya, macska, de területünk egy-egy részétől olykor saját kedvencünket is távol szeretnénk tartani.

Mit tegyek a földikutya ellen videos

Rácz Istvánné Minden más 2011. december 25. 20:14 Kiemelt Megoldott Minden hagymás növény, -jácint, tulipán- de a burgonya, sárgarépa, petrezselyem, cékla, cukorrépa eltűnik a kertből. Járatát nem látni mint a vakondét. Csak a növények fonnyadt leveléről tudni, hogy mit evett meg. Nem lehet riasztópatronnal elűzni, mert a 6-8cm-es járata közel a felszínhez van. Mindent megeszik. A burgonyatermés felét, a sárgarépa, petrezselyem 2/3dát, a virághagymák felét, a céklát, cukorrépát is nagyon megdézsmá tegyünk? Ezeket nem merünk a kertbe ültetni. Ezért a holland virághagymák dobozba pihennek fagymentes helyen. Szíveskedjen valami tanácsot adni e KEDVES ÁLLAT hatékony távol-tartására. Tisztelettel: Rácz Istvánné Csatolmányok:

Panel lakásban élő emberek kíméljenek meg az ilyen megjegyzésektől. Fel vagyok háborodva!? Igen! Ritka-cuki és védett állat? Oké. De a jó ég áldja már meg! 4/15 anonim válasza: 64% Tanyán élek, nem panelba. Tudom, hogy milyen az amikor az őzek és a nyulak lelegelik a céklát sok egyébbel együtt, úgyhogy átérzem a problémádat. És ne háborogj már! Mezőgazdaságból élsz? A kenyered múlik rajta? Vagy csak egy házsártos nyugger vagy, és sajnálsz pár növényt? Keresd a problémáddal az állatvédőket! Hátha valami ultrahangos készülékkel elzavarhatók. Vagy költözz olyan helyre, ahol nincsenek földikutyák. Engem nem zavarnának biztos. A kedvenc ételükkel ültetném tele az egész földet. ;) 2017. 19:32 Hasznos számodra ez a válasz? 5/15 Platypus válasza: A problémádat vakondnak hívják és nem földikutyának. És nem eszik semmiféle növényt, a fa gyökerét meg véletlenül sem károsítja. Szigorúan ragadozó, és mellesleg kártevőket fogyaszt. A túrások valóban csúnyák és a veteményesben is kidőlhet pár kisebb növény, de a fáknak nem tud ártani.

Alkalmazhatunk mozgásérzékelővel ellátott, állítható frekvenciájú ultrahangos kutya-, macskariasztót, amely akár 200 m2-es körzetben is hatásos. Másik megoldás a kutya távoltartó spray; permetezzük azokra a helyekre – kerti bútorok, fák stb. – ahol a kutyákat nem szeretnénk látni. Ha mégis kertünkbe tévednek, a mozgásérzékelővel ellátott kerti locsolóval könnyedén elriaszthatjuk őket.

Thursday, 16-Dec-21 10:22:34 UTC